Porady treningowe

Niezależnie od tego, czy Twój pies bawi się w aportowanie po raz pierwszy, czy robi to regularnie od kilku lat, mamy dla Ciebie kilka ciekawych i ważnych wskazówek. Specjalnie dla iFetch, przygotowała je Nichole Ellis, amerykańska trenerka psów:

  1. Podczas uczenia psa aportowania, upewnij się, że w pobliżu znajduje się iFetch, dzięki czemu piesek będzie łączył fakt aportowania z urządzeniem iFetch.
  2. Trenuj z iFetch co najwyżej 3 razy dziennie, nie dłużej niż 10 minut za każdym razem. Dzięki takiemu podejściu samo aportowanie pozostanie fascynującą zabawą i nie przekształci się w aportowy obóz szkoleniowy.
  3. Jeżeli zauważysz, że Twój pies jest nieco sfrustrowany i nie może włożyć piłeczki do iFetch, wzmacniaj jakąkolwiek jego aktywność powodującą zbliżanie się do iFetch. Nie zapomnij przy tym o właściwym nagrodzeniu psa.
  4. Jeżeli pies próbuje otrzymać nagrodę poprzez inne zachowania (np. podskakiwanie, siad, podawanie łapy), pod żadnym pozorem nie nagradzaj tych zachowań.
  5. Jeśli iFetch od początku wzbudza zainteresowanie Twojego czworonoga, to bardzo dobrze. iFetch jest nowy i zupełnie inny niż pozostałe zabawki, więc najprawdopodobniej piesek nie wie czego może się spodziewać. Na początku możesz wynagradzać go tylko za chodzenie obok iFetch. W ten sposób pokazujesz, że iFetch jest kolejnym wyposażeniem w domu. Po pewnym czasie możesz stosować smakołyki, aby zbliżyć pieska do iFetch, ucząc go tym samym przynoszenia piłeczki tak blisko iFetch jak to tylko możliwe. Po kilku takich sesjach treningowych (wyniki mogą się indywidualnie różnić) Twój przyjaciel nauczy się ufać iFetch. Dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa.